Posjet učenika OŠ Petra Hektorovića - sijanje mediteranskih kultura

Mediteranska prehrana upisana je na Reprezentativnu listu svjetske baštine UNESCO-a, a u postupku ostvarivanja ovoga statusa još prije nekoliko godina sudjelovala je i naša škola.

Kako nam je ova tema bliska, ove smo se godine pridružili projektu Festival salate čiji je nositelj OŠ Petra Hektorovića iz Staroga Grada na Hvaru.

Cilj je projekta edukacija učenika osnovne škole o temeljima zdrave prehrane te potrebi za odgovornim i održivim ponašanjem prema lokalnim prirodnim resursima.

Program Festivala salate uključuje praktične radionice u sklopu kojih se učenike nastoji usmjeriti na promišljanje o održivom i ekološkom razvoju otoka te ih upoznati s prirodnim osobitostima sredine u kojoj žive.

U sklopu jedne takve radionice ovoga smo četvrtka ugostili učenike šestog razreda OŠ Petra Hektorovića i njihove voditelje. Prvo smo se družili u PŠ Gornji Humac, odnosno prekrasnom školskom vrtu, gdje smo zajedno posijali sjeme mediteranskih kultura (pomidori, salate…). Proanalizirali smo i razlike u klimatskim uvjetima uz obalu i na većoj nadmorskoj visini (na kakvoj je G. Humac). Druženje smo nastavili u PŠ Pražnica, a nakon marende spustili smo se u Pučišća. Gosti su razgledali matičnu školu, a potom u pratnji nekolicine naših šestaša razgledali samo mjesto i posjetili Klesarsku školu.

Bio je to lijep početak druženja dviju otočkih škola, a radujemo se i uzvratnom posjetu Starome Gradu!

objavio: Daniel Šantić   datum: 27. 4. 2018.

« Ožujak 2024 »