CLI.C.K FOR SCHOOLS - Erasmus+ partnerstvo

CLI.C.K FOR SCHOOLS Project (Climate Change Kit for Secondary Schools) temelji se na partnerstvu 4 zemlje (Francuska, Italija, Grčka, Hrvatska). Partnerstvo uključuje organizacije aktivne na području edukacije o okolišu (environmental education) i škole (secondary schools) koje u svojim kurikulumima uključuju edukaciju o klimatskim promjenama. To su:

• Udruga Brač & Osnovna škola Pučišća (HRVATSKA)
  • ERICA & Apro Formazione (ITALIJA)
  • Union APARE-CME & College GARCIN (FRANCUSKA)
  • Argyroupolis Centre for Environmental Education & Mediterranean Centre of Environment (GRČKA)

Kroskurikularni (multidisciplinarni) obrazovni alati omogućit će učenicima s područja Mediterana suočavanje i borbu s posljedicama klimatskih promjena (CC) u regiji koja je njima pogođena. Ovi će alati olakšati razvoj aktivnosti i projekata vezanih uz klimatske promjene učiteljima različitih predmeta.

INTELEKTUALNI REZULTATI u sklopu projekta:

O1 - Trenutno stanje u Europi i na Mediteranu - Dijagnoza prakse i obrazovne reference

Cilj ove aktivnosti je uspostaviti detaljan pregled situacije i potreba na razini zemalja partnera, pregled kretanja na razini mediteranskih zemalja i zemalja Europske unije čime je moguće precizirati kontekst stvaranja centra resursa i interaktivnog nastavnog alata.

O2 - Online resursni centar - Cli.c.K

Resursni centar nudi učiteljima različitih disciplina praktičan pristup okrenut prema specifičnim karakteristikama mediteranske Europe.

Sastoji se od sljedećih elemenata:

- pomoćni materijali (bibliografija, sažetci, slike, video ...) posvećeni razumijevanju pojava i njihovog utjecaja na mediteranska područja

- nastavna sredstva za korištenje u razredu i izvan njega, u različitim predmetima, usmjerena na razumijevanje fizikalnih fenomena (efekt staklenika, proizvodnju CO2 ...) i analizu njihovog utjecaja na Mediteran

- nastavna sredstva koja podupiru eko – građanske projekte na individualnoj i kolektivnoj razini. Mnogi od ovih obrazovnih projekata koristit će multidisciplinarni pristup, te će se razvijati unutar škola. Na primjer: postaviti kampanju "šetnja do škole", razviti pojednostavljene alate za energetsku dijagnozu ustanove itd.

- zbirka europskih iskustava škola suočenih s klimatskim promjenama, posebice iz već financiranih ERASMUS + ili COMENIUS projekata

- bibliografske veze i reference na svim projektnim jezicima

Projektna FACEBOOK stranica: ovdje

« Listopad 2021 »