Francuski učitelji i učenici u Pučišćima - Erasmus+

U razdoblju od 30.5. do 3.6. u Pučišćima je boravila skupina francuskih učitelja i učenika u sklopu Erasmus+ projekta Priča o kamenu, Brač – Bourgogne. Petero učitelja i četvero učenika iz škole Collège André Malraux u Dijonu sudjelovali su u aktivnostima zajedničkog usavršavanja osoblja i razmjene učenika.

U OŠ Pučišća, školi domaćinu, francuski su učitelji pratili inovativne modele rada i zajedno s našim učiteljima raspravljali o metodama i modelima rada i njihovim učincima. Razmjenjivali smo primjere dobre prakse te zajedno radili na oblikovanju intelektualnih projektnih rezultata.

Francuski su učenici već prvoga dana po dolasku sudjelovali na nastavi. Jezična barijera brzo je svladana, pa su se učenici uklopili u naš šesti razred kao da su oduvijek tu. Srijedu i četvrtak proveli su sa svojim vršnjacima na terenu, u bračkoj unutrašnjosti koja je bogata tragovima srednjovjekovlja.

Upoznavajući bračke krajolike, otkrivajući i očitavajući povijesne tragove uz vodstvo domaćina, francuski su gosti mogli uspoređivati srednjovjekovlje na Braču i u Burgundiji, i uz očekivane razlike pronaći i brojne sličnosti. Vođeni učiteljima i fotografskim mentorima, svoje su doživljaje učenici iskazali i kroz fotografije, koje će biti izložene javnosti pred kraj projekta.

objavio: Daniel Šantić   datum: 6. 6. 2016.