preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
dokumenti
malo soli...

Sve što trebam znati o tome kako valja živjeti, što činiti i kakav biti, naučio sam još u vrtiću. Mudrost me nije čekala na vrhu planine, na kraju dugog uspona školovanja nego se krila u pješčaniku dječjeg igrališta.
A evo što sam ovdje naučio:

- Sve podijeli s drugima!
- Igraj pošteno!
- Ne tuci ljude!
- Svaku stvar vrati gdje si je našao!
- Počisti za sobom!
- Ne uzimaj što nije tvoje!
- Kad nekoga povrijediš, ispričaj se!
- Peri ruke prije jela!
- Pusti vodu u zahodu!
- Topli keksi i hladno mlijeko su zdravi!
- Živi uravnoteženo: malo uči, malo razmišljaj, crtaj, slikaj, pjevaj i pleši, igraj se i radi – svaki dan od svega pomalo.
- Svakog poslijepodneva odspavaj!
- Kad iziđeš u svijet, budi oprezan u prometu, drži se za ruke i ne udaljavaj se od svoga druga!
- Ne zaboravi da čudo postoji!
        

 Robert Fulghum

CLI.C.K FOR SCHOOLS - Erasmus+ partnerstvo

CLI.C.K FOR SCHOOLS Project (Climate Change Kit for Secondary Schools) temelji se na partnerstvu 4 zemlje (Francuska, Italija, Grčka, Hrvatska). Partnerstvo uključuje organizacije aktivne na području edukacije o okolišu (environmental education) i škole (secondary schools) koje u svojim kurikulumima uključuju edukaciju o klimatskim promjenama. To su:

  • Udruga Brač & Osnovna škola Pučišća (HRVATSKA)
  • ERICA & Apro Formazione (ITALIJA)
  • Union APARE-CME & College GARCIN (FRANCUSKA)
  • Argyroupolis Centre for Environmental Education & Mediterranean Centre of Environment (GRČKA)

Kroskurikularni (multidisciplinarni) obrazovni alati omogućit će učenicima s područja Mediterana suočavanje i borbu s posljedicama klimatskih promjena (CC) u regiji koja je njima pogođena. Ovi će alati olakšati razvoj aktivnosti i projekata vezanih uz klimatske promjene učiteljima različitih predmeta.

 

INTELEKTUALNI REZULTATI u sklopu projekta:

O1 - Trenutno stanje u Europi i na Mediteranu - Dijagnoza prakse i obrazovne reference

Cilj ove aktivnosti je uspostaviti detaljan pregled situacije i potreba na razini zemalja partnera, pregled kretanja na razini mediteranskih zemalja i zemalja Europske unije čime je moguće precizirati kontekst stvaranja centra resursa i interaktivnog nastavnog alata.
 

O2 - Online resursni centar - Cli.c.K

Resursni centar nudi učiteljima različitih disciplina praktičan pristup okrenut prema specifičnim karakteristikama mediteranske Europe.

Sastoji se od sljedećih elemenata:

- pomoćni materijali (bibliografija, sažetci, slike, video ...) posvećeni razumijevanju pojava i njihovog utjecaja na mediteranska područja

- nastavna sredstva za korištenje u razredu i izvan njega, u različitim predmetima, usmjerena na razumijevanje fizikalnih fenomena (efekt staklenika, proizvodnju CO2 ...) i analizu njihovog utjecaja na Mediteran

- nastavna sredstva koja podupiru eko – građanske projekte na individualnoj i kolektivnoj razini. Mnogi od ovih obrazovnih projekata koristit će multidisciplinarni pristup, te će se razvijati unutar škola. Na primjer: postaviti kampanju "šetnja do škole", razviti pojednostavljene alate za energetsku dijagnozu ustanove itd.

- zbirka europskih iskustava škola suočenih s klimatskim promjenama, posebice iz već financiranih ERASMUS + ili COMENIUS projekata

- bibliografske veze i reference na svim projektnim jezicima

 

Projektna FACEBOOK stranica: ovdje

 

Vijesti

Prvi transnacionalni projektni sastanak

Predstavnici naše škole sudjelovali su 11. i 12. prosinca 2017. na prvom transnacionalnom sastanku (kick off meeting) projekta „Cli.c.k. for schols“.


Sastanak je održan u francuskom gradiću Isle sur la Sorgue, u sjedištu udruge Union APARE-CME. Sudionici su predstavili svoje organizacije i način njihovoga angažmana na području klimatskih promjena. Svi su sudionici detaljno upoznati s projektom, njegovim ciljevima, rezultatima, planiranom rasporedu aktivnosti i načinima komunikacije.

Za svaki intelektualni rezultat zadužen je određeni partner, koji će koordinirati izradu pojedinog proizvoda. Utvrđen je i vremenski period u kojem pojedini proizvod mora biti napravljen.

Transnacionalne radionice, čiji je cilj edukacija 50 učitelja i testiranje edukativnih alata, održat će se u Italiji (proljeće 2019) i Grčkoj (zima 2010).

Usuglašeni su načini i učestalost komunikacije među partnerima, te komunikacijski kanali „prema vani“, odnosno vidljivost projekta.

      



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Daniel Šantić   datum: 21. 1. 2019.

linkovi

     Prijava i upis u srednje škole

 Pomoć u izboru daljnjeg obrazovanja ili izbora zanimanja

    


Oglasna ploča

e-Dnevnik

 

 

 


Upisi u srednje škole

Kalendar
« Siječanj 2025 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji


Anketa
E-dnevnik je u odnosu na "stari" način:




Tražilica



Brojač posjeta
Ispis statistike od 12. 12. 2012.

Ovaj mjesec: 94




preskoči na navigaciju